Čeština – Michaela Zajptová

ČJ 5.A, ČJ a SeČj 9.B, SeČj 9.A – Úkoly z českého jazyka a informace k přípravě na přijímací zkoušky najdou žáci ve zprávách na nástěnce třídy (Bakaláři). S pozdravem M. Zajptová

Angličtina 6.A jazyková skupina – NEW!!!

spousta z vás mi již poslala úkol – FOOD ALPHABET. Připravila jsme pro vás online-slovník se slovíčky z Module 2 + slovíček, která jste shromáždili k tématu FOOD. Můžete si přehrát i výslovnost. Tak veselé procvičování.

Němčina 8. A/B – jazyková skupina – NEU!!!!

Na tento týden jste dostali za úkol naučit se slovíčka ze 3. lekce. Abychom si učení trošičku oživili, připravila jsem vám na 3. lekci online-slovník, ve kterém si můžete slovíčka krásně testovat. Pokud máte špatnou odpověď, slovník vás automaticky opraví. Pokud píšete správně, text je zelený a vy okamžitě vidíte, že slovíčko umíte dobře. Tak s chutí do toho!!!

Matematika 5.B

Pracujeme v režimu dle rozvrhu, Po, Út, Čt  prostřednictvím mailů včetně příloh, jak jsme si s rodiči odsouhlasili / funguje :-), děkuji rodičům i dětem/. Stejnou informaci najdou rodiče /žáci/ na webu školy : hlavní stránka, e-Žákovská – Komens – nástěnka třídy. Zde je možné taktéž psát a přijímat vzájemně zprávy. V případě, že někteří žáci mají dosud učebnici ve škole, nebo jim chybí přístupový kód do Bakaláře, kontaktujte mě na t.č. 722911605. Eva Šírová

Zeměpis – informace k domácí přípravě

Úkoly pro všechny třídy jsou na bakalářích. Pracovní listy pro 7., 8. třídy v příloze, komu se nezobrazuje na bakalářích přikládám zde. Kdo nemá doma učebnice a atlas světa může si je zdarma stáhnout na :

https : // www.fraus.cz/cs/ucenidoma . Nakladatelství Fraus zpřístupnilo všechny své elektronické učebnice, najdete tam i zeměpis, který používáme.

Vlastivěda 5.B – zadávám úkoly na tento týden 16. – 20.3., pro ty, kteří se nedostanou na bakaláře: Opakujte si Evropu podle učebnice , přečtěte si i o dalších státech , které jsme neprobírali , doplňte pracovní sešit s. 36 – 37, IV . Toulky Evropou, doporučuji shlédnout ve středu 18.3. na ČT 2 – ( cca 11,30 – 12, 00 hod ) hodinu pro vlastivědu Česká republika a příští týden Putujeme po Evropě. R.H.

Český jazyk 6.A

Drobné úkoly z českého jazyka najdou žáci dle rozvrhu ve zprávách (Bakaláři), případně v emailu. Kontaktovat mě můžete na adrese: horakov@post.cz

8. A a 8.B – český jazyk a dějepis

Úkoly z českého jazyka a dějepisu dostávají žáci dle rozvrhu emailem, kopie mohou rovněž najít na stránkách Bakalářů.

Fyzika 6. třída

Šesťáci si pečlivě v následujícím videu prostudují, jak se ve fyzice provádí výpočet hustoty.

Fyzika 7. třída

Pro studium látky HYDROSTATICKÝ TLAK si nastudujte následující videa: Hydrostatický tlak a hydrostatická tlaková síla a Hydrostatický tlak – výpočty

Fyzika 8. třída

V materiálu, který najdete zde, je velmi přehledně vysvětlena látka ELEKTRICKÝ PROUD. Osmáci si dokument důkladně prostudují a udělají si výpisky do sešitu.

Fyzika 9. třída

Nastudujte si článek o INFRAČERVENÉM ZÁŘENÍ.

Angličtina 5. A a 5. B

1. V nejbližší době nás měla čekat zvířataučebnice strana 32. Připravili jsme pro vás pexeso, s pomocí kterého se tuto látku můžete naučit. Hru spustíte kliknutím kamkoliv na obrázky.

2. Dále si všichni vypíšete (kdo by už měl, zopakuje si) slovíčkaWorkbooku na straně 82 – 3 My world A, B, C. V učebnici jsme již část My world probrali, vypracujete si proto cvičení ve workbooku na stranách 22 a 23.

Dobrovolný úkol na tento týden: projekt na téma Animals – můžete kreslit, popisovat, využít přitom co nejvíce angličtiny. Fantazii se meze nekladou. Projekt si zatím nechte u sebe a odevzdáte ho, až se uvidíme.

Němčina 8.A/B – jazyková skupina

Před prázdninami jste si měli všichni zapsat slovíčka ze 3. lekce na straně 42. Kdo by tak náhodou neučinil, učiní tak nyní a během tohoto týdne se slovíčka perfektně naučíte. Můžete lístečkový systém, který jsem vám doporučovala. V průběhu týdne vám ještě připravím pár vět na procvičení.

Angličtina + konverzace 8.A/B – jazyková skupina

Zde najdete připravený pracovní list k tématu Prague, který jsme spolu měli začít tento týden. Pracovní list si projděte, pročtěte, pokud nemůžete vytisknout, přepište si text a úkoly do sešitu a odpovědi na otázky vypracujte. Během týdne ještě přidám další úkol k tomuto textu. Tak hurá do studia!

Angličtina + konverzace 6.A

1. V úterý 17. 3. jste měli odevzdávat úkol, který jste měli přes jarní prázdniny – pracovní list na téma FOOD. Zde ho máte raději ještě jednou, kdyby ho někdo ztratil. Pokud máte tu možnost, mohou mi ho třeba rodiče naskenovat a poslat na moji emailovou adresu, mají ji k dispozici. Nebo udělat fotografii a poslat přes aplikaci Whattsapp.

2. V učebnici si na straně 26 přečtěte článek ve cvičení 2 a zkuste si do vynechaných mezer doplnit slovíčka ze cvičení 1 tak, aby článek dával smysl. Ve druhém sloupci textu budete potřebovat slovíčka ze strany 24, cvičení 1.

3. Přečtěte si článek National Sports Days na straně 30. Do sešitu si přepište tabulku ze cvičení 2 a doplňte ji podle textu. Přepište si do sešitu i věty ze cvičení 3 a rozhodněte, jestli jsou TRUE or FALSE. Hotové úkoly mi opět můžete prostřednictvím rodičů odeslat.