Vážení rodiče,

od pondělí 12. 4. 2021 se vrací do školy žáci 1. stupně formou rotačního vzdělávání. Třídy se budou vzdělávat prezenčně i distančně v rotaci po týdnech.

TýdenPrezenční výukaDistanční výuka
12. 4. – 16. 4.1.B, 3.A, 3.B, 4.A, 5.B1.A, 2.A, 2.B, 4.B, 5.A
19 . 4. – 23. 4.1.A, 2.A, 2.B, 4.B, 5.A1.B, 3.A, 3.B, 4.A, 5.B
  • Prezenční vzdělávání ve škole bude probíhat dle standardního rozvrhu s drobnými úpravami, které žáci obdrží při nástupu do školy (výuka Tv, Hv).
  • Distanční vzdělávání bude probíhat dle rozvrhu distančního vzdělávání a je povinné stejně jako prezenční. Případné drobné úpravy obdrží žáci od vyučujících.
  • Žákům 1. stupně naší školy, jejichž rodiče pracují v rámci IZS, je mimořádným opatřením MZd povolena celodenní osobní přítomnost ve ŠD a to v týdnech, ve kterých v jejich třídě probíhá distanční výuka. Zákonný zástupce podá vedení školy žádost o zařazení dítěte do této skupiny a příslušnost k vybraným profesím doloží potvrzením zaměstnavatele.
  • Povinnost roušky, respirátory – nadále zůstává povinností po celou dobu pobytu ve škole nosit ochranu dýchacích cest (žáci chirurgickou roušku nebo respirátor, pracovníci respirátor nebo štít).
  • Samozřejmostí je dodržování hygienických opatření MŠMT – minimalizace setkávání tříd, zachování homogenních skupin ve výuce, mytí a desinfekce rukou, časté větrání, pobyt dětí venku, zvýšený úklid a desinfekce prostor školy.
  • Nástup do školy – časový rozpis nástupu do škol tak, aby se děti z jiných ročníků nesetkávaly, obdrží rodiče od třídních učitelů.
  • Testování – žáci i pracovníci školy budou muset dvakrát týdně projít antigenním testováním, vždy v pondělí a ve čtvrtek.
    • Testovat se nemusí:
      • žáci, kteří prodělali COVID 19, jsou 90 dní bez testů, stačí přinést potvrzení od lékaře   nebo KHS
      • žáci, kteří přinesou negativní výsledek POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 nebo RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2, ne starší 48 hodin (v pondělí ráno musí být test nejpozději ze soboty rána), jsou též bez testu
  • V případě pozitivního testu žáka si zákonný zástupce vyzvedne žáka ve škole. Žák bude umístěn do izolační místnosti, kde vyčká na příchod zákonného zástupce.
  • Žákům, kteří se nechtějí testovat, či mají jiný důvod neúčasti na prezenční výuce, nebude umožněn vstup do školy. Rodiče si dohodnou s třídním učitelem formu doplnění učiva.

Přestože je dle manuálu umožněna přítomnost zákonnému zástupci při samotestování jeho dítěte (1. -3. ročník), ocenili bychom, abyste nám dali důvěru a věřili nám, že vše uděláme v klidu a bez stresu. Testy budou provádět vaše děti ve své třídě pod vedením třídní učitelky a další jim známé osoby. Domníváme se, že přítomnost dalších osob z řad zákonných zástupců jen ztíží průběh této i pro nás nové činnosti. Ani z epidemiologického hlediska nepovažujeme přítomnost dalších osob za vhodnou.

• Individuální konzultace:
    • pokračují bez omezení pro všechny žáky, kteří jsou na on-line výuce, žáci se netestují
    • individuální konzultace je jeden pedagog na jednoho žáka, přítomen může být zákonný zástupce
    • individuální konzultace bude probíhat jako dosud po vzájemné domluvě žáka, učitele a zákonného zástupce.
  • Skupinové konzultace:
    • jsou možné do počtu 6 dětí ve skupině, děti se testují
    • skupinové konzultace se týkají:
      • žáků, kteří jsou ohrožení školním neúspěchem
      • žáků 9. ročníků podle jejich potřeby vyhodnocené školou v předmětech potřebných pro přijímací zkoušky
  • Obědy mají děti při prezenční výuce automaticky přihlášené. V případě, že nemají rodiče zájem o školní stravování, sami si obědy odhlásí.
  • Školní družina – provoz od 6:30 do 7:30, odpoledne do 16:00 hodin. Do jedné skupiny ŠD budou zařazeni žáci jednoho ročníku.
  • Školní klub – provoz od 6:30 do 16:00 hodin. Bude dodržena homogenita jedné třídy.

Prosíme rodiče, aby změny sledovali na webu školy nebo se obraceli s dotazy na třídní učitele.

Děkujeme za trpělivost a věřme, že bude lépe.

Provoz školy od 12. 4. – rotační výuka žáků 1. stupně