Mimořádný úspěch v okresním kole biologické olympiády

LETOS OPĚT PRVNÍ!!!

I letos s přehledem zvítězil žák 8. ročníku Petr Kousal v okresním kole biologické olympiády v kategorii C, které se konalo 16. dubna 2019 na ZŠ Dr.Fr.L.Riegra v Semilech Řekách. Ve vysoké konkurenci a s velkým bodovým náskokem hravě porazil favority z minulých ročníků. Péťovi k vítězství ještě jednou gratulujeme.

Mgr. Jaromíra Mikšová

2. místo v okresním kole recitační soutěže

Žákyně 5.A Sára Patková dosáhla skvělého umístění v okresním kole recitační soutěže, které se konalo dne 22. března 2019 v Semilech. V konkurenci 18 soutěžících v 2. kategorii získala krásné 2. místo a postupuje do krajského kola, které se bude konat dne 27. dubna 2019 v Liberci. Gratulujeme a držíme palce do krajského kola!

Okresní kolo zeměpisné olympiády – 20.2. 2019

Dne 20. února 2019 se na Základní škole Dr. F.L. Riegra konalo okresní kolo zeměpisné olympiády. V kategorii C se naši žáci umístili v první desítce z celkem 22 žáků – Petr Kousal ze třídy 8.A se umístil na 8. místě a Matěj Vodrážka z 9.B se umístil na místě 9. Bodový odstup od vyšších míst byl přitom minimální, rozhodovaly i půlbodíky. V kategorii A se žáci 6.A umístili na 10. – Nela Lukešová – a 11. místěŠimon Schovánek. Všem zúčastněným gratulujeme k výsledkům.

Školní kolo olympiády v anglickém jazyce kategorie II.B – 30. ledna 2019

Dne 30. ledna se konalo školní kolo olympiády v anglickém jazyce kategorie II.B. Žáci se utkali v disciplínách poslechu, znalosti anglické gramatiky a v konverzaci. Vítěz postupuje do okresního kola.

PořadíJménoPočet bodů – max. 50 bodů
1. místoSára Pěničková47
2. místoViktorie Pravdová46
3. místoAnna Novotná44

Okresní kolo olympiády v českém jazyce – 29.1. 2019

úterý 29. ledna proběhlo okresní kolo olympiády v českém jazyce. Mezi 32 účastníky si výborně vedla Anna Novotná, žákyně IX. A, která obsadila nepopulární, ale skvělé 4. místo. Gratulujeme.

Školní kolo biologické olympiády – 4. 2. 2019

Skvělý výsledek v okresním kole dějepisné olympiády

Ve čtvrtek 17. ledna si v okresním kole dějepisné olympiády poměřilo své znalosti 37 žáků 8. a 9. tříd z dvanácti základních škol a dvou gymnázií. Oba naši reprezentanti si vedli skvěle, Matěj Vodrážka obsadil 12. místo a Leona Kovářová si svými znalostmi vybojovala krásnou 7. příčku a nechala za sebou i šest soupeřů ze zbývajících dvou semilských škol. Gratulujeme.