Úspěšné okresní kolo zeměpisné olympiády

Dne 26. února se v ZŠ F.L. Riegra v Semilech konalo okresní kolo zeměpisné olympiády. Vynikajícího výsledku v kategorii A dosáhl David Kouble ze 6.B, který se umístil na 2. místě a postupuje do krajského kola. V kategorii C se v první desítce umístil i Petr Kousal z 9.A. Všem gratulujeme.

Okresní kolo chemické olympiády – gratulujeme k úspěchu!!!

Dne 28.2.2020 proběhlo na ZŠ F.L.Riegra v Semilech okresní kolo chemické olympiády. Z naší školy se jí zúčastnil žák 9.A Petr Kousal, který se v takto náročné soutěži umístil na krásném druhém místě a postupuje tak do krajského kola v Liberci 24.3.2020. Péťovi gratulujeme a přejeme hodně štěstí.

Školní kolo chemické a biologické olympiády 5. 2. 2020- výsledky

Pythagoriáda – úspěšní řešitelé

I v letošním roce se žáci pustili do řešení příkladů Pythagoriády a potěšilo nás, že máme i velmi úspěšné řešitele. Z 5. ročníku to jsou: 1. David Horák, 2. – 5. Michala Janoušková, Adam Kvapil, Monika Janoušková, Michaela Háková. 6. ročník: 1. – 2. David Kouble a Matyáš Matura, 3. Zuzana Krausová. Z 8. ročníku byl úspěšným řešitelem Štěpán Novotný. Všem matematickým nadšencům gratulujeme.

David Kouble, 6.B
Štěpán Novotný, 8.A
úspěšní řešitelé

Okresní kolo matematické olympiády – 29.1. 2020

Dne 29. 1. 2020 se v ZŠ Dr. Františka Ladislava Riegra Semily, p.o. konalo okresní kolo matematické olympiády. Jen těsně pod stupni vítězů – na krásném 4. místě – se umístil David Horák ze třídy 5.A. Do TOP ten se dostal i Jakub Suchý, taktéž z 5.A. Blahopřejeme!

Výtvarná soutěž Muzea a Pojizerské galerie Semily

Ve čtvrtek 23. ledna byly v budově muzea slavnostně vyhlášeny výsledky výtvarné soutěže pro žáky základních škol. Mezi dětmi naší školy měla soutěž velký ohlas a velmi nás potěšilo, že se někteří žáci se svými díly probojovali na oceněná míst. V kategorii 4.-6. třída se na třetím místě umístila žákyně 6.A Zuzana Krausová a v kategorii 7.-9. třída byla taktéž bronzovým místem oceněna Tereza Mašková ze 7.A. Všechny účastníky soutěže chválíme za aktivní přístup a vítězům gratulujeme.

zdroj fotografie: Muzeum a Pojizerská galerie Semily, p.o., autor: Otakar Kudrnáč

Hledáme nejlepšího mladého chemika

Dne 2. října 2019 proběhlo na naší škole školní kolo 13. ročníku soutěže „Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR“, kterého se zúčastnilo 17 žáků 9.ročníků. Druhé kolo se uskutečnilo 11. prosince 2019 na ZŠ Jana Harracha v Jilemnici. Do druhého kola postoupil Petr Kousal, který se ve velké konkurenci 441 žáků umístil na 191. místě a Míša Hrubá, která skončila na 403. místě. Kompletní výsledky druhého kola soutěže Mladý chemik najdete na http://mladychemik.cz/vysledky/

Mgr. Jaromíra Mikšová

Míša Hrubá a Petr Kousal, 9.A

Mimořádný úspěch v okresním kole atletického turnaje

24.9. se konalo v Turnově okresní kolo atletického čtyřboje. Zúčastnila se pětičlenná družstva starších i mladších žáků a žákyň. Skvělého výsledku v jednotlivcích starších žáků dosáhl Tadeáš Husenica z 9.B. Byl první ze všech 83 závodníků. Gratulujeme!

Tadeáš Husenica na stupni nejvyšším – gratulujeme!