– exkurze 5. ročníků

Nejlépe se učíme pomocí zážitků, ty v nás zůstávají dlouhá léta. Když si vyzkoušíte, jak se žilo posádce v pevnosti Josefov, tak zábavnou formou nahlédnete do období vlády Josefa II. Návštěvou pevnostního města jsme ve středu 18. října začali. Počasí nám přálo, slunce svítilo a my jsme si zahráli poznávací hru: jaké to je být vojákem v pevnosti. Po krátkém občerstvení v McDonaldu jsme se přesunuli do planetária v Hradci Králové. Letos nás čeká v přírodovědě poznávání vesmíru, a tak možnost zažít vesmírná dobrodružství byla pro každého úžasná zkušenost. V moderním kinosálu máte pocit, že ležíte na louce pod „rozsvícenou“ letní oblohou. Najít Velký vůz není těžké, ale co další hvězdy a souhvězdí ? Nakonec nás ještě vzali do kupole k velkému dalekohledu. Exkurze se všem moc líbila a už se těšíme na další.

PLANETÁRIUM A PEVNOST JOSEFOV