Vážení rodiče,

od pondělí 3. 5. 2021 se vrací do školy žáci 1. stupně formou rotačního vzdělávání. Třídy se budou vzdělávat prezenčně i distančně v rotaci po týdnech.

TýdenPrezenční výukaDistanční výuka
3. 5. – 7. 5.6.A, 6.B, 8.A7.A, 7.B, 9.A, 9.B (přijímací zkoušky)
10 . 5. – 14. 5.7.A, 7.B6.A, 6.B, 8.A, 9.A, 9.B
  • Prezenční vzdělávání ve škole bude probíhat dle standardního rozvrhu s drobnými úpravami, které žáci obdrží při nástupu do školy (výuka Tv, Hv).
  • Distanční vzdělávání bude probíhat dle rozvrhu distančního vzdělávání a je povinné stejně jako prezenční. Případné drobné úpravy obdrží žáci od vyučujících.
  • Povinnost roušky, respirátory – nadále zůstává povinností po celou dobu pobytu ve škole nosit ochranu dýchacích cest (žáci chirurgickou roušku nebo respirátor, pracovníci respirátor nebo štít).
  • Samozřejmostí je dodržování hygienických opatření MŠMT – minimalizace setkávání tříd, zachování homogenních skupin ve výuce, mytí a desinfekce rukou, časté větrání, pobyt dětí venku, zvýšený úklid a desinfekce prostor školy.
  • Nástup do školy – časový rozpis nástupu do škol tak, aby se děti z jiných ročníků nesetkávaly, obdrží rodiče od třídních učitelů.
  • Testování – žáci i pracovníci školy budou muset dvakrát týdně projít antigenním testováním, vždy v pondělí a ve čtvrtek.

Testovat se nemusí:

• žáci, kteří prodělali COVID 19, jsou 90 dní bez testů, stačí přinést potvrzení od lékaře   nebo KHS
    • žáci, kteří přinesou negativní výsledek POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 nebo RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2, ne starší 48 hodin (v pondělí ráno musí být test nejpozději ze soboty rána), jsou též bez testu
  • V případě pozitivního testu žáka si zákonný zástupce vyzvedne žáka ve škole. Žák bude umístěn do izolační místnosti, kde vyčká na příchod zákonného zástupce.
  • Žákům, kteří se nechtějí testovat, či mají jiný důvod neúčasti na prezenční výuce, nebude umožněn vstup do školy. Rodiče si dohodnou s třídním učitelem formu doplnění učiva.
  • Obědy mají děti při prezenční výuce automaticky přihlášené. V případě, že nemají rodiče zájem o školní stravování, sami si obědy odhlásí.

Prosíme rodiče, aby změny sledovali na webu školy nebo se obraceli s dotazy na třídní učitele.

Děkujeme za trpělivost a věřme, že bude lépe.

Provoz školy od 3. 5. – rotační výuka žáků 2. stupně