Už se na ZŠ I. Olbrachta stalo tradicí, že 9. třídy vyrážejí na konci školního roku objevovat krásy jižních Čech. V neděli 28. května jsme  brzy ráno vyrazili směr Praha a pak dále na jih. První zastávka byla ve starobylém Písku. Pak naše kroky směřovaly do Temelína, kde jsme prožili úžasné dobrodružství při virtuální prohlídce.  Odsud naše cesta pokračovala na zámek Hlubokou. Na poslední chvíli jsme stihli prohlídku zámecké věže a pak již hurá směr Lipno, s krátkou zastávkou v Českých Budějovicích. Druhý den nás čekal Český Krumlov, prohlídka okolí zámku, ale také procházka starobylými uličkami města. Odpoledne jsme „sfárali“ do grafitového dolu. Další den byl opravdu akční – výstup na Stezku korunami stromů, pak s větrem o závod několikrát sjet místní bobovou dráhu a odpoledne zakončit romantickou projížďkou na lodi po vodní nádrži Lipno. Středa už bohužel byla dnem odjezdu. Ještě krátká zastávka v Protivíně, v místní krokodýlí ZOO. Věděli jste, že tu mají snad všechny druhy krokodýlů? Nutno ještě podotknout, že prohlídka je jen pro otrlé. A pak už vyrážíme domů. Myslím, že za všechny zúčastněné mohu říci, že to byl vážně skvělý výlet. A na závěr ještě velké poděkování p. řediteli Jiránkovi, který ho pro nás připravil.

I.Doležalová

LIPNO